Wiadomości

Szef MSWiA wnioskuje do premiera o odwołanie wojewody wielkopolskiego, w tle budowa zamku w Stobnicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Minister Mariusz Kamiński zwrócił się do Premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie Pana Łukasza Mikołajczyka ze stanowiska Wojewody Wielkopolskiego” – poinformowało w komunikacie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak informuje resort, powodem złożenia wniosku są decyzje podjęte przez wojewodę ws. budowy zamku w Stobnicy.

„Powodem złożenia wniosku jest utrata zaufania do wojewody w związku z podjęciem przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy” — napisano w komunikacie.

Powstający w Puszczy Noteckiej obiekt ma liczyć 14 nadziemnych kondygnacji i kilkudziesięciometrową wieżę. Budowa jest prowadzona na obszarze Natura 2000. Inwestorem jest poznańska spółka D.J.T.

O inwestycji zrobiło się głośno latem 2018 roku. Wówczas CBA rozpoczęło badanie prawidłowości wydanych decyzji w związku z jej realizacją. W sierpniu 2018 r. minister środowiska polecił Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska wszczęcie pilnej kontroli procesu wydania decyzji ws. budowy na terenie Puszczy Noteckiej. Sprawa została też skierowana do prokuratury, a w związku z nią zatrzymano siedem osób.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!