Polska Wiadomości

Szczujnia OMZRiK fałszywie pomawia rolników

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sprawa karetki pogotowia, która miała nie być przepuszczona przez rolniczą blokadę w Koszalinie, rozgrzała różne nieprzychylne strajkom rolniczym ośrodki. Jak było naprawdę?

Szczujnia OMZRiK fałszywie pomawia rolników. We wtorek 20 lutego br. na internetowym portalu społecznościowym X pojawił się filmik, nakręcony telefonem przez jedną z uczestniczek rolniczej blokady na trasie S11 w Koszalinie. Widać na nim jak karetka pogotowia nie zostaje wpuszczona przez rolników na tę trasę. Pojazd został skierowany w inne miejsce. Fakt niewpuszczenia pojazdu uprzywilejowanego, być może jadącego ratować czyjeś życie, wzbudził ogromne poruszenie. Jak się okazuje, niesłusznie.

-Zdarzenie było splotem kilku innych wydarzeń i rzeczywiście, na filmiku wygląda to źle. Żałuję, że do tego doszło, ale było też trochę inaczej niż wyglądaopowiedział Michał Szcześniak, rolnik z Będzina, uczestnik protestu.

-Akurat zaczynaliśmy protest, jeszcze się ustawialiśmy, organizowaliśmy. Ustawiliśmy więc na wjeździe na S11 maszynę, na wiadukt jednak wciąż wjeżdżały inne pojazdy. I na ten moment podjechała karetka. Ktoś im pokazał, że lepiej będzie, jak pojadą drugim wjazdem, bo tam jest już porządek. I oni odjechali. Ale na filmie wygląda to tak, jakbyśmy im zakazali wjeżdżać. Niestety, jak to mówią, mleko się wylało – dodał.

Sprawę skomentowała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, do której należy feralna karetka. Według niej: karetka, która napotkała na wiadukcie strajk rolników w dniu 20.02.2024 r. przejechała drogą wskazaną przez osoby protestujące (korytarzem przejazdowym). Przejazd ten nie wpłynął na czas dojazdu do szpitala oraz stan pacjenta. Do chwilo obecnej nie odnotowaliśmy żadnych utrudnień w dojazdach do pacjentów lub szpitali, przez zespoły ratownictwamedycznego WSPR Szczecin.

omzrik

Do sprawy nie omieszkała odnieść się upolityczniona w duchu lewicowo-liberalnym jaczejka OMZRiK, która w temacie protestów rolniczych trzyma stronę rządu Tuska. Organizacja prowadzona przez Konrada Dulkowskiego oraz Rafała Gawłą – przestępcę ukrywającego się w Norwegii, powieliła fałszywą narrację o celowym blokowaniu przejazdu dla karetki ratującej ludziom życie.

We wpisie OMZRiK czytamy m.in.: Rolnicy nie przepuszczają straży na sygnale jadącej ratować życie! To zwyczajna podłość i brak empatii! Nie brakło też odniesień politycznych, jak na upolitycznioną organizację przystało: Drodzy rolnicy dzięki takim zachowaniom i wpuszczeniu na protesty proputinowców i polityków “Konfederacji” – właśnie tracicie poparcie społeczne dla swojej sprawy.

omzrik

NASZ KOMENTARZ: W wymienionym wpisie OMZRiK fałszował nawet treść nagrania, gdyż karetka nie jechała na sygnale. Na szczęście Polacy nie dają się nabrać na fałszywą narrację lewicowo-liberalnych mediów oraz upolitycznionych struktur jak OMZRiK i coraz szerzej wspierają protesty.

To nie pierwszy przypadek gdy organizacja, mająca na sztandarach walkę z szerzeniem nienawiści i kłamstw, sama posługuje się tzw. “fejkniusami”, w celu ataków na swoich przeciwników politycznych. We wpisie OMZRiK nie mogło też braknąć żebrania o wpłaty finansowe na rzecz składania donosów na Polaków oraz publikowania kolejnych tego typu, napastliwych i nieprawdziwych treści, zgodnych z propagandą reżimu Tuska.

Polecamy również: Tusk chce siłowo rozpędzić rolnicze protesty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!