Wiadomości

Szczepionki Moderny trafią dziś do czterech szpitali węzłowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szczepionka Moderny w poniedziałek trafi do czterech szpitali węzłowych: w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku – poinformował prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski, dodając, że szczepionka będzie przeznaczona do szczepień populacyjnych, czyli m.in. dla seniorów.

Pierwsze 29 tys. szczepionek Moderny dotarło do Polski 12 stycznia. Kolejna ich pula ma trafić do naszego kraju w tym tygodniu.

W poniedziałek – jak zapowiedział prezes Agencji Rezerw Materiałowych – zostanie ona dostarczona do czterech szpitali węzłowych: w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Kuczmierowski podkreślił, że dystrybucja szczepionek Moderny, ze względu na jej niewielką ilość, jest obecnie traktowana jako uzupełniająca do tej od firmy Pfizer.

– Szczepionek Moderny jest na tyle mało, że chcemy dystrybuować ją stopniowo do wybranych szpitali. Muszą one mieć szczególną kontrolę nad procesem szczepienia. Jednocześnie cały czas prowadzimy dystrybucję szczepionek Pfizera, dlatego nie chcemy wprowadzać zamieszania kilkoma rodzajami szczepionek w danym punkcie – powiedział szef ARM.

– W najbliższy poniedziałek trafi ona do czterech szpitali i to będą dostawy w okolicach 10 tys. dawek łącznie. Natomiast w ciągu tygodnia będą one sukcesywnie rosły i będziemy w miarę elastycznie uzupełniać Moderną potrzeby tych wybranych szpitali – dodał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!