Polska Wiadomości

Szczecińskie lodowisko działa mimo pandemii lecz jako… kwiaciarnia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal polsatnews.pl jedno z prywatnych lodowisk w Szczecinie na początku nowego roku zamieniło się w kwiaciarnię. Aby kupić kwiaty, trzeba je odebrać samodzielnie ze środka lodowej tafli. Dzięki temu zabiegowi lodowisko może być otwarte pomimo wprowadzonych przez rząd obostrzeń. Sprawą zainteresowała się już policja i sanepid.

Zgodnie z rozporządzeniem rządu ws. ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od 28 grudnia do 17 stycznia w obiektach handlowych lub usługowych o powierzchniach powyżej 2 tys. m.kw. będzie obowiązywał zakaz handlu detalicznego.

W galeriach mogą działać sklepy spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie, sklepy zoologiczne, budowalne, meblowe, z akcesoriami samochodowymi i usługami telekomunikacyjnymi.

Ustanowiony został także zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności związanej z prowadzeniem m.in dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni i lodowisk.

Przedsiębiorcy liczą straty, jednak nie wszyscy złożyli broń. Część z nich nie zamierza czekać bezczynnie na zniesienie obostrzeń i próbuje obejść przepisy.

Jednym z takich przykładów jest lodowisko “Lodogryf” w Szczecinie, które by dalej móc przyjmować klientów, zmieniło się ostatnio w “magazyn z kwiatami”.

Aby kupić kwiaty, trzeba je odebrać samodzielnie ze środka lodowej tafli. Można to zrobić na przyniesionych ze sobą łyżwach, ale również w zwykłych butach. Przed dokonaniem wyboru można oczywiście bardzo dokładnie obejrzeć kwiaty z każdej ze stron.

Aby wejść na teren “magazynu” nie trzeba kupować biletu wstępu, ale trzeba zapłacić zaliczkę kwiaty. Przed wejściem znajduje się cennik, według którego za małego kwiata zapłacimy 12, a za dużego 17 złotych.

– Lodowiska zostały jak wiadomo zamknięte, więc żeby wykorzystać tą przestrzeń, która została po jeździe rekreacyjnej, wpadliśmy na pomysł żeby sprzedawać kwiaty, które jak wiadomo potrzebują chłodu żeby dłużej stały – wyjaśnił Polsat News właściciel lodowiska-magazynu, Tomasz Fornalski.

– To jest tak jak standardowy sklep. Po magazynie można się poruszać wszędzie w dowolny sposób. Kwiaty można odebrać zarówno w butach jak i na łyżwach, jak kto woli – dodał.

Właściciele obiektu przekonują, że działa on legalnie. Pomysł najwyraźniej spodobał się mieszkańcom miasta, bo klientów nie brakuje.

>Inicjatywą zainteresowały się również służby. W niedzielę na miejscu pojawiła się policja i przedstawiciel Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Póki co obyło się bez mandatów. Właściciele zostali poinformowani, że będą musieli złożyć wyjaśnienia w sprawie prowadzonej przez nich działalności.

Nie ma co. Pomysłowe.

Źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!