Wiadomości

Szczątki niezidentyfikowanego „powietrznego obiektu wojskowego” pod Bydgoszczą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W okolicach miejscowości Zamość pod Bydgoszczą znalezione zostały szczątki niezidentyfikowanego „powietrznego obiektu wojskowego” – potwierdził prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Jak dodał, okoliczności zdarzenia bada prokuratura i służby kontrwywiadowcze. Miejsce zabezpiecza wojsko i policja. Ministerstwo Obrony Narodowej podaje, że „sytuacja nie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców”.

Prokurator generalny na Twitterze poinformował, że śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Krajowej. „Miejsce zdarzenia oprócz prokuratorów badają wojskowi eksperci, policja, żandarmeria i przedstawiciele Słuzby Kontrwywiadu Wojskowego” – dodał.

W wydanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej komunikacie czytamy, że niezidentyfikowany obiekt wojskowy spadł w okolicach miejscowości Zamość 15 kilometrów od Bydgoszczy. Resort podkreśla, że „sytuacja nie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców”.

Z informacji dziennikarzy RMF FM wynika, że był to pocisk powietrze-ziemia. Został znaleziony przedwczoraj, ale spadł w lesie już jakiś czas temu. Początkowo sądzono, że to dron. Potem znaleziono na nim napisy w języku rosyjskim.

/TVP Info, rmf24.pl, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!