Wiadomości

Szatkowski: Widzimy próby stworzenia analogii do prowokacji gliwickiej z 1939 roku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Widzimy próby stworzenia tak zwanych operacji fałszywej flagi, czyli choćby te zupełnie niewiarygodne próby stworzenia analogii do prowokacji gliwickiej z 1939 roku – powiedział stały przedstawiciel RP przy NATO Tomasz Szatkowski.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w rozmowie z BBC ocenił, że rosyjski plan “dotyczy czegoś, co po względem skali może być największą wojną w Europie od 1945 roku”.

Stały przedstawiciel Polski przy NATO Tomasz Szatkowski przyznał, że “widzimy działalność, która ma znamiona etapu wstępnego do ewentualnej agresji”.

– Widzimy działania hybrydowe, widzimy wzmożone działania informacyjne, widzimy ataki cybernetyczne. Widzimy próby stworzenia tak zwanych operacji fałszywej flagi, czyli choćby te zupełnie niewiarygodne próby stworzenia analogii do prowokacji gliwickiej z 1939 roku – powiedział na antenie TVN 24.

Szatkowski podkreślił również, że tak duża koncentracja rosyjskich wojsk, które zmierzają w stronę ukraińskiej granicy, tworzy sytuację bez precedensu w powojennej historii Europy.

– Mamy nadzieję, że ten konflikt uda się zdeeskalować, że Rosjanie pójdą po rozum do głowy, że Władimir Putin zrezygnuje jednak z tych agresywnych planów, które nie przyniosą niczego dobrego – ani Rosji, ani jej sąsiedztwu. Zachód podjął różne wysiłki dyplomatyczne – powiedział.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!