Wiadomości

Sytuacja w Rzymie staje się krytyczna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Konieczne jest ogłoszenie stanu kryzysowego” – władze Rzymu i stołecznego regionu Lacjum zaapelowały w piątek do rządu Włoch o natychmiastową interwencję, by nie dopuścić do racjonowania wody w Wiecznym Mieście. Grozi tym zarząd wodociągów w związku z rekordową suszą.

– Niedopuszczalne jest to, by Rzym został pozbawiony wody. To wyrządzanie ogromnych szkód obywatelom, działalności gospodarczej i handlowej, to rysa na wizerunku Włoch – oświadczyła burmistrz stolicy Virginia Raggi. – Martwię się przede wszystkim o dostawy wody do szpitali i jej zapasy dla straży pożarnej, które w tym okresie mają kluczowe znaczenie – podkreśliła.

Burmistrz zaapelowała do włoskiego rządu, by „interweniował za pomocą dostępnych narzędzi”. – Konieczne jest ogłoszenie stanu kryzysowego – zakomunikowała Raggi.

Przewodniczący władz regionu Lacjum Nicola Zingaretti poinformował, że wraz z rządem poszukuje rozwiązania obecnej sytuacji, którą określił jako „dramatyczną”.

Początkowo dyrekcja wodociągów zapowiadała, że racjonowanie wody i jej wyłączanie na 8 godzin może rozpocząć się w piątek. Obecnie według mediów taki scenariusz jest możliwy od poniedziałku.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!