Felietony

Syryjskie wojska rządowe zlikwidowały zgrupowanie ISIS w rejonie na południowy – wschód od miasta Hanaszer /fotoreportaż/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W piątek, 30 czerwca 2017 roku, oddziały syryjskiej armii i sił narodowej samoobrony podjęły zbieżne natarcie wzdłuż trasy Salamija – Rakka i okrążył zgrupowanie bojowników Państwa Islamskiego (ISIS) zajmujące spory obszar w południowo – wschodniej części prowincji Aleppo (na wschód i południowy – wschód od miasta Hanaszer)

Jeszcze wieczorem tego samego dnia doszło do aktywnych walk na północnym odcinku powstałego w ten sposób „kotła”, a rankiem 1 lipca wojska rządowe przy wsparciu lotnictwa, artylerii i czołgów zaczęły posuwać się z północnego – zachodu (wyżyna Szbit) i z północnego -wschodu (od równiny Maskana). Nacierającym pododdziałom towarzyszyły buldożery, które w miarę posuwania się naprzód od razu przystępowały do budowy na terenie pustynnym linii umocnień, które miały stanowić oparcie przy ewentualnym odpieraniu kontrataków przeciwnika.

W ciągu dnia 1 lipca i 2 lipca rano syryjska armia wyzwoliła całą wyżynę Szbit i przeszło 15 miejscowości w północnej części „kotła”. Znajdujące się w okrążeniu formacje ISIS zaczęły przebijać się przez trasę Salamija – Rakka w kierunku miasta Dajr az-Zaur. Część z nich została zlikwidowana, pozostałym udało się wyrwać. Do wieczora dnia 2 lipca zgrupowanie ISIS znajdujące się uprzednio w rejonie na wschód i południowy – wschód od miasta Hanaszer przestała istnieć.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!