Wiadomości

Syryjskie wojska rządowe kontynuują ofensywę na południu prowincji Homs

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Syryjskie wojska rządowe sukcesywnie odzyskują teren zajęty uprzednio przez oddziały Państwa Islamskiego (ISIS). Korzystając ze wsparcia rosyjskich śmigłowców Mi-24, które likwidowały zasadzki i pozycje ogniowe ISIS, zmechanizowane pododdziały wojsk syryjskich, operujące na południu prowincji Homs, ruszyły do szybkiego natarcia.

W wyniku tego, jak donosi syryjska agencja informacyjna Al-Masdar, zgrupowanie wojsk lądowych opanowało miejscowość Al-Zaalijat oraz jego najbliższą okolicę.

Wojska rządowe przy wsparciu lotnictwa, aczkolwiek w tym przypadku syryjskiego, w ciężkich bojach z oddziałami ISIS odnotowało sukcesy także na południu prowincji Dajr az-Zaur, o czym donosi syryjska agencja informacyjna SANA.

Jak poinformował korespondent tejże agencji, walki między oddziałami syryjskich wojsk rządowych i ISIS wybuchły ze szczególną intensywnością w okolicach bazy 17 Pułku, wzgórza Tellet-Bruk i w rejonie Panorama, a także na południowych i południowo -zachodnich przedmieściach Dajr az-Zaur.

Lotnictwo syryjskie wspierało z powietrza oddziały wojsk rządowych, wykonując uderzenia na zgrupowania ekstremistów w rejonach Ar-Ruszdija, Al-Hweka, Al-Matar, Al-Kadim, Al-Arfi, Ajjasz, Huwejdżet Sakr, Al-Sinaa, Al-Hadżif, Al-Dżafra, Al-Bulel i Islah al-Bulel, a także w pobliżu lotniska Dajr az-Zaur.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!