Wiadomości

Syryjskie siły rządowe rozpoczęły operację celem likwidacji enklawy ISIS w rejonie na południe od Damaszku /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Likwidacja enklawy rebeliantów we Wschodniej Gucie (na północny-wschód od Damaszku) umożliwiła dowództwu wojsk syryjskich przerzucenie zluzowanych w ten sposób oddziałów do rejonu na południe od stolicy Syrii, gdzie znajduje się kolejna enklawa pozostająca w rękach bojowników, przy czym zachodnią jej część kontrolują oddziały ISIS – i to właśnie przeciwko nim podjęły zdecydowane działania ofensywne jednostki rządowe.

Na razie działania te nie przyniosły efektów w postaci zdobyczy terenowych, jedynie na połudnowo-wschodnich obrzeżach dzielnicy Al-kadam nacierającym udało się posunąć nieco naprzód. W operacji biorą udział poddziały 4 i 7 Dywizji Zmechanizowanych oddziały palestyńskie oraz „Łowcy ISIS” (ISIS Hunter / Охотники на ИГИЛ), z którym z reguły współdziałają rosyjskie oddziały „wagnerowców”.

Islamiści poinformowali, że wszystkie ataki zostały odparte, przy czym mieli przy tym uszkodzić jeden BMP, a także zniszczyć samochód opancerzony i czołg. 12 żołnierzy syryjskich i bojowników palestyńskich miało zostać zabitych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!