Wiadomości

Syryjski uchodźca: “Austriacy powinni przyjmować uchodźców w swoich domach i dawać im pieniądze”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Malejące poparcie dla uchodźców stało się dla pewnego syryjskiego uchodźcy, mieszkającego w Austrii Arasa Bacho, impulsem do napisania listu otwartego, który został opublikowany w dzienniku OE24.

Sugeruje on w nim, że zwykli Austriacy i Niemcy powinni uczestniczyć w procesie integracji imigrantów. Bacho podkreśla, że integracja wymaga „działania z obu stron”, dodając, że Niemcy i Austriacy powinni przyjmować uchodźców do swoich domów, mieszkać z nimi i razem z nimi wychodzić.

„Austriacy powinni przyjmować uchodźców we własnych domach – to przynosi korzyści obu stronom. [Integracja] działa, gdy uchodźcy mieszkają z Austriakami. Mogą ze sobą rozmawiać; Austriak przeczytać pismo urzędowe skierowane do uchodźcy, a następnie wyjaśnić je prostszym językiem. […] Mogą wyjść razem na spacer lub na basen” – pisze Bacho, dodając, że to samo dotyczy Niemców.

Uważa on, że tego rodzaju komunikacja pozwoli uchodźcom „stać się mądrzejszymi” i pomoże im w nauce języka. Zasugerował również, że ponieważ podatki płacone przez obywateli na pomoc dla uchodźców nie są darowiznami, ale że jest to obowiązkowe, dlatego też Niemcy i Austriacy powinni płacić dobrowolne datki, aby okazać „prawdziwe człowieczeństwo”, przy czym powołał się tu na przykład Jezusa z Biblii.

„Wszyscy chrześcijanie powinni naturalnie wiedzieć, że Jezus powiedział: „Oddaj ludziom będącym w potrzebie swój dom i wszystkie twoje pieniądze”. Jak widzisz, nie wszyscy chrześcijanie stosują się do tych wytycznych” – podkreśla Bacho.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!