Wiadomości

Syryjczyk podający się za Bułgara chciał dostać się do Polski, nie udało się

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na katowickim lotnisku obywatela Syrii, który posługiwał się bułgarskim dokumentem.

Cudzoziemiec, który przyleciał do Polski samolotem rejsowym z Aten, w trakcie legitymowania przedstawił funkcjonariuszom Straży Granicznej bułgarski dowód osobisty. Podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziła różnica między wyglądem mężczyzny a wizerunkiem obcokrajowca zamieszczonym w dokumencie. Ponadto okazało się, że kontrolowany dowód osobisty figurował w bazach danych jako utracony.

Mężczyzna oświadczył, że jest obywatelem Syrii i zamierzał dostać się do Niemiec. Bułgarski dowód osobisty, którym się posłużył, kupił w Grecji od nieznajomego za 400 euro.

Zatrzymany cudzoziemiec usłyszał zarzut przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom i posłużenia się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu oraz złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach wszczął również w stosunku do obywatela Syrii postępowanie administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązującej do powrotu. Do sądu skierowany zostanie także wniosek o umieszczenie obcokrajowca w ośrodku strzeżonym dla cudzoziemców. Będzie tam przebywał do czasu zakończenia prowadzonego postępowania.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!