Wiadomości

Syryjczyk nie był w stanie sam wydostać się z kompleksu leśnego Puszczy Białowieskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z cudzoziemcem przebywali kobieta i mężczyzna, Polacy.

Wczoraj (3 kwietnia) funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży, wspólnie ze strażakami z Hajnówki, ratowali obywatela Syrii, który nielegalnie przekroczył polsko-białoruską granicę. Mężczyzna nie był w stanie sam wydostać się z kompleksu leśnego Puszczy Białowieskiej.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży otrzymali około 7.00 telefonicznie informację (od dyspozytora Ratownictwa Medycznego w Białymstoku), że w rejonie działania placówki prawdopodobnie znajduje się cudzoziemiec, który potrzebuje pomocy. We wskazany rejon został wysłany patrol Straży Granicznej, który (po upływie około pół godziny) odnalazł poszkodowanego. Z cudzoziemcem przebywali kobieta i mężczyzna, Polacy.

Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że Syryjczyk ma uraz nogi i nie jest w stanie samodzielnie iść. Na pomoc funkcjonariusze SG wezwali Strażaków z PSP w Hajnówce wraz ze specjalistycznym sprzętem. Cudzoziemiec na noszach został przeniesiony do karetki pogotowia, gdzie po wstępnym badaniu lekarz podjął decyzję o zabraniu obywatela Syrii do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!