Europa Polska Wiadomości

Syn posłanki Wandy Nowickiej wspiera agresję Rosjan na Ukrainę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
– Drogie Polski, drodzy Polacy, drogie osoby polsko-języczne. Jak zapewne wiecie od kilku godzin trwa na Ukrainie operacja mająca na celu zniszczenie ukraińskiego nazizmu – mówi w nagraniu Michał Nowicki, syn posłanki Lewicy – Wandy Nowickiej.


– Postanowiłem nagrać ten film, gdyż wszystkie polskie media, czy to media korporacyjne, czy to media rządowe, wszystkie polskie partie polityczne – zjednoczone są w takiej histerii antyrosyjskiej, gdzie całkowicie jest tutaj zapomniany rzeczywisty cel tej operacji –
uważa syn lewicowej polityk. – Operacji, która ma szczególnie ważne znaczenie z perspektywy Polaków – mówi dalej Nowicki.

Można zauważyć, że syn Wandy Nowickiej nagrywa swoje filmy w toalecie. Zdradził kiedyś, że robi to, aby nie obudzić swojego dziecka.

– Należy kilka słów powiedzieć o ukraińskim neonazizmie, którego ofiarą, główną ofiarą, są przede wszystkim ukraińscy obywatele –
mówi Nowicki.

– Po 2014 roku, kiedy do władzy w Kijowie doszła do władzy – w wyniku puczu – junta neonazistowska Ukraińcy zaczęli masowo Ukrainę opuszczać. Opuszczać w kierunku wschodnim – do Rosji, w kierunku północnym – do Białorusi, czy też wiele milionów Ukraińców uciekło przed ukraińskim nazizmem do Unii Europejskiej – twierdzi syn lewicowej posłanki.

– Ukraiński nazizm to jest nędza. Ukraiński nazizm to są represje wobec mniejszości etnicznych, to są represje wobec Rosjan, wobec Polaków, wobec Węgrów, wobec Rumunów, wobec Żydów. Ukraiński nazizm to w końcu prywatyzacja państwa oznaczająca fakt, że kilku ukraińskich oligarchów właściwie całkowicie posiada państwo, posiada wielki przemysł, a także posiada swoje własne bojówki paramilitarne – mówi Nowicki.

– Dla nas, dla Polaków, ukraiński neonazizm to przede wszystkim haniebny fakt gloryfikowania neonazistowskiej przeszłości. To haniebny fakt wznoszenia pomników i robienia bohaterów państwowych z ludzi takich jak Stefan Bandera i innych działaczy OUN-UPA odpowiedzialnych za ludobójstwo na Wołyniu w 1943 roku –
mówi syn Nowickiej.

– Jako Polakowi jest mi po prostu wstyd, że polski prezydent, że polski rząd, że wszyscy polscy politycy, że wszystkie polskie media, że wszystkie tak zwane polskie autorytety wobec tej jawnej gloryfikacji morderców z Wołynia milczą, mają to gdzieś, plując tym samym na groby polskich ofiar na Wołyniu –
uważa syn lewicowej polityk.

– W każdym razie ofiarą ukraińskiego neonazizmu są przede wszystkim ukraińscy obywatele i solidaryzuje się tutaj z ukraińskimi obywatelami. Mam nadzieję, że jak najszybciej posłuchają oni słów prezydenta Putina i obalą swój haniebny rząd – mówi Nowicki.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!