Wiadomości

Sylwia Spurek wdzięczna Kaczyńskiemu i Moskalowi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz przewodniczący Forum Młodych PiS Michał Moskal zaprezentowali tzw. piątkę dla zwierząt. Wśród propozycji partii rządzącej jest m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, ograniczenie uboju rytualnego, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych oraz częstsze kontrole schronisk. Działania te z entuzjazme powitała europoseł Sylwia Spurek.

„Panie Prezesie, zrobię to już teraz, bo sprawa jest dla mnie bardzo ważna. DZIĘKUJĘ! Jeżeli przegłosujecie »piątkę dla zwierząt«, to PiS zrobi historyczny, milowy krok dla ich ochrony. Chcę wierzyć, że to nie są plotki, że Pan naprawdę jest po stronie zwierząt” – napisała na Twitterze.

Z nieoficjalnych ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że z Ministerstwem Rolnictwa pożegna się w najbliższym czasie Jan Krzysztof Ardanowski. Powodem ma być jego spór z Jarosławem Kaczyńskim dot. przemysłu futrzarskiego. Minister rolnictwa nie jest jedyna osobą w obozie władzy, która nie popiera w pełni projektu dotyczącego ochrony zwierząt. Wobec likwidacji przemysłu futrzarskiego sceptyczni są koalicjanci PiS: Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!