Polska Świat Wiadomości

Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego próbuje wywrzeć presję na Polskę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Polska powinna uwzględnić ten donośny apel Senatu USA o sprawiedliwość dla ocalonych z Holokaustu i dla ich rodzin. Ocaleni z Holokaustu oraz inni Żydzi i nie-Żydzi zbyt długo czekali na uchwalenie przez Polskę przepisów dotyczących nieruchomości najpierw zabranych przez nazistów, a potem znacjonalizowanych przez polski reżim komunistyczny” – czytamy w oświadczeniu WJRO dla Polsat News.

Reporterka Polsat News Magdalena Sakowska zwróciła się z prośbą o komentarz do Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO).

Chodzi o list do sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo, pod którym w poniedziałek podpisało się 88 spośród 100 amerykańskich senatorów. Wzywają oni Pompeo do podjęcia działań w celu rozwiązania sprawy mienia ofiar Holokaustu w Polsce.

“Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego jest wdzięczna senatorom Baldwinowi i Rubio za pokierowanie działaniem i uzyskanie podpisów 88 senatorów pod listem. Pokazuje on, że Kongres Stanów Zjednoczonych głęboko troszczy się o ocalonych z Holokaustu oraz pozostaje niezachwianym w kontekście dochodzenia dla nich sprawiedliwości” – informuje WJRO

W oświadczeniu zaznaczono, że Polska powinna zatroszczyć się o interesy tych, którzy od wielu lat domagają się sprawiedliwości.

“Z zadowoleniem przyjęliśmy oświadczenie sekretarza Pompeo wygłoszone w lutym w Warszawie wzywające  Polskę do podjęcia odpowiednich kroków w celu restytucji mienia prywatnego należącego do ofiar Holokaustu, ich rodzin i innych, którzy stracili je w czasie Holokaustu. Jego wypowiedź wyraźnie zaznaczyła, jak bardzo ta kwestia jest ważna dla USA. Polska powinna wykorzystać okazję do oddania sprawiedliwości tym, którzy tak bardzo jej nie doświadczyli” – czytamy.

Czyżby zmasowany atak na Polskę właśnie się rozpoczął?

Źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!