Europa Islam Świat Wiadomości

Świat obiegł fake news o rzekomym porozumieniu pomiędzy Watykanem a Arabią Saudyjską

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj pojawiła się informacja o możliwości budowy kościołów w Arabii Saudyjskiej za sprawą porozumienia, które miało być rzekomo podpisane z Watykanem. Informacja okazała się wymyślona przez arabskie media. Watykan dementuje fake newsa.

Kardynał Jean-Louis Tauran odwiedził Arabię ​​Saudyjską i spotkał się w tym roku z przedstawicielami rodziny królewskiej, ale podczas spotkania nie podpisano żadnego porozumienia z Watykanem o budowie kościołów w Arabii Saudyjskiej.

Jak poinformował rzecznik Watykanu, informacje o porozumieniu w sprawie zezwolenia na budowę kościołów w Arabii Saudyjskiej są fałszywe. Gazeta „Egipt Independent”, która jako pierwsza taką wiadomość podała, usunęła ją ze swojej strony:

http://www.egyptindependent.com/saudi-arabia-build-churches-christian-citizens/

Arabii Saudyjskiej zezwala chrześcijanom na przyjazd do kraju, ale prawo uniemożliwia im praktykowanie swojej religii oraz jej wyrażanie. Uroczystości religijne, jeśli już się odbywają, to tylko w prywatnych domach, w ukryciu przed władzą.

Wszelkie symbole i przedmioty kultu innych religii niż islamska (krzyże, Biblie, obrazy itd.) są na terenie Arabii zakazane, a ich posiadanie podlega karze. Na terenie kraju nie funkcjonują żadne oficjalne miejsca kultu chrześcijańskiego.

/Daily Mail, euroislam.pl, ndie.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!