Wiadomości

Super Express zdradza, którzy ministrowie stracą stanowiska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski i szef MEN Dariusz Piontkowski mają odejść z rządu – czytamy w “Super Expressie”.

Gazeta pisze o zmianach w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego. Według nieoficjalnych informacji “SE” resort kultury będzie połączony z resortem sportu, Ministerstwo Finansów z funduszami regionalnymi, a resort edukacji z Ministerstwem Nauki.

W ramach rekonstrukcji ma nastąpić powrót Jarosława Gowina, który podał się do dymisji w związku ze sprawą majowych wyborów. Cytowany przez “SE” ważny polityk PiS powiedział, że w nowym rozdaniu lider Porozumienia zostanie najpewniej ministrem pracy. Dział ten ma być wydzielony z resortu rodziny i polityki społecznej.

– Odejdą dotychczasowy szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz najpewniej Dariusz Piontkowski, czyli minister edukacji – powiedział gazecie niewymieniony z nazwiska polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Według “SE” zlikwidowany zostanie resort gospodarki morskiej a zadania, którymi się zajmował, zostaną podzielone między Ministerstwo Rolnictwa, infrastruktury i środowiska. Z kolei resort cyfryzacji przejdzie pod KPRM, a Ministerstwo Klimatu zostanie połączone z resortem środowiska.

/se.pl, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!