Wiadomości

Strzelaniny w Szwecji, dwie osoby nie żyją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie żyje 21-letni mężczyzna, który został znaleziony w Malmö w niedzielę wieczorem z ranami postrzałowymi. Według regionalnej gazety Sydsvenskan, mężczyzna był związany ze zorganizowaną przestępczością i brał udział w wojnach gangów. Jeden z jego starszych braci został zastrzelony w marcu 2017 roku, a inny jego brat został postrzelony miesiąc później, jednakże przeżył dzięki kamizelce kuloodpornej. Policja nie skomentowała tych doniesień, ale potwierdziła, że mężczyzna był im wcześniej znany.

Funkcjonariusze zostali wezwani na miejsce w niedzielę po godz. 21.00 i znaleźli 21-latka w pobliżu sklepu spożywczego przy drodze Per Albin Hansson. Wezwano karetkę pogotowia, która go zabrała. Nie udało się go jednak uratować – mężczyzna zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

W poniedziałek we wczesnych godzinach rannych w Rissne, na przedmieściach Sundbyberg, na północ od Sztokholmu, doszło do kolejnej strzelaniny. Ranny mężczyzna został zabrany karetką do szpitala, ale wkrótce zmarł. Kilku policjantów, w tym treserzy z psami oraz śmigłowiec przeszukują teren, starając się odnaleźć samochód, którym uciekli uczestnicy strzelaniny.

/thelocal.se/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!