Wiadomości

Strzelanina w Obiszowie pod Głogowem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W niedzielę, 9 września, kilka minut przed godziną 17:00 w miejscowości Obiszów (gmina Grębocice) doszło do strzelaniny. Trwa policyjna obława za sprawcami – informuje newslubuski.pl.

Grupa nieznanych mężczyzn nagle zaatakowała dwie osoby idące ulicą. W trakcie szamotaniny jeden z napastników oddał strzał z broni palnej. W użyciu były również inne niebezpieczne przedmioty.

Jedna osoba z raną postrzałową nogi została przetransportowana karetką pogotowia do szpitala. Jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Ponadto w wyniku zdarzenia uszkodzony został pojazd marki Opel Vivaro.

Napastnicy tuż po zdarzeniu oddalili się samochodem w nieznanym kierunku. Cały czas trwa za nimi policyjna obława. Informacja o tym incydencie wpłynęła już do wszystkich komend na Dolnym Śląsku.

Według relacji świadków zdarzenia, sprawcami byli trzej mężczyźni. Mieli poruszać się oni busem na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

– Policjanci nieustannie wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Ustalają oni napastników oraz działają w kierunku ich zatrzymania – podaje dla portalu NewsLubuski.pl asp. szt. Paweł Petrykowski, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

/newslubuski.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!