Wiadomości

Strzelanina pod Wrocławiem, wśród zabitych – antyterrorysta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwie osoby zginęły podczas nocnej strzelaniny w Wiszni Małej pod Wrocławiem. Doszło do niej w trakcie próby włamania do bankomatu. Jedną z ofiar jest funkcjonariusz policji. Według informacji uzyskanych przez portal tvp.info, seria z broni maszynowej trafiła w tarczę balistyczną, niesioną przez antyterrorystę idącego na czele grupy. Siła uderzenia przewróciła policjanta, wówczas śmiertelnie ranny w szyję został funkcjonariusz idący za nim.

Do strzelaniny doszło około północy w miejscowości Wisznia Mała pod Wrocławiem. Przebiegająca przez miejscowość droga Poznań-Wrocław jest zablokowana. 

Zastrzelony policjant był antyterrorystą z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Zginął także jeden z napastników, drugi został zatrzymany. Trzech funkcjonariuszy zostało rannych. Zostali przewiezieni do szpitala, ich życie nie jest zagrożone. 

Jak powiedział PAP rzecznik dolnośląski policji Paweł Petrykowski, policjanci złapali na gorącym uczynku przestępców próbujących włamać się do bankomatu. 

Według informacji tvp.info, funkcjonariusze zajmujący się włamaniami do bankomatów wiedzieli o planowanym napadzie. Z racji tego, że włamywacze mogli mieć materiały pirotechniczne, zabrali ze sobą antyterrorystów. Na miejscu funkcjonariusze uformowali szyk bojowy; szli z policjantem z tarczą balistyczną na przedzie. Widząc ich jeden z bandytów sięgnął po broń. Tarcza przyjęła strzały, ale obaliła funkcjonariusza, który ją trzymał. Wówczas w szyję został trafiony policjant idący za nim, a trzech innych funkcjonariuszy zostało rannych.

„Bezwzględny bandyta otworzył ogień z broni maszynowej. Policjanci w obronie własnego życia również odpowiedzieli ogniem. Bandyta, który strzelał zginął na miejscu, a jego wspólnik został zatrzymany. Podczas wymiany ognia rannych zostało też trzech innych funkcjonariuszy. Na szczęście w ich przypadku obrażenia nie zagrażają życiu” – poinformowała dolnośląska policja w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej.

/TVP Info, Fakt/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!