Wiadomości

Strzały w szpitalu w Ostrawie, prawdopodobnie sześć osób nie żyje, jest wielu rannych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do tragedii doszło w Szpitalu Uniwersyteckim w czeskiej Ostrawie. Napastnik zaczął strzelać na oddziale chirurgii urazowej. Sześć osób zginęło po tym, jak w Szpitalu Uniwersyteckim w Ostrawie padły strzały – poinformował minister zdrowia Adam Vojtech, na którego powołuje się Agencja Reutera. 10 osób jest rannych. Część kliniki została ewakuowana. Trwa pościg za sprawcą strzelaniny.

Do ataku doszło po 7. rano. Wedle informacji lokalnych mediów, mężczyzna w czerwonej kurtce otworzył ogień na oddziale traumatologii na trzecim piętrze Szpitala Uniwersyteckiego.

– Sześć osób zginęło po tym, jak w Szpitalu Uniwersyteckim w Ostrawie padły strzały – poinformował minister zdrowia Adam Vojtech, na którego powołuje się Agencja Reutera. 10 osób jest rannych.

Wcześniej czeski minister spraw wewnętrznych Jan Hamaczek podał, że cztery osoby nie żyją. Szef czeskiego MSW dodał także, że na miejscu działa specjalna jednostka policji, a teren jest patrolowany przez policyjne śmigłowce.

– Nikt nie mógł wyjść na korytarz, wszyscy zamknęliśmy drzwi, by napastnik nie mógł się nigdzie ukryć – relacjonował jeden ze świadków ataku.

Czeska agencja CTK informuje, że policja poszukuje mężczyzny, który miał być sprawcą ataku. Ma on około 180 cm wzrostu, a na sobie czerwoną kurtkę.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!