Wiadomości

Strzały w Brukseli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja otworzyła we wtorek ogień z broni palnej w kierunku uciekającego auta w dzielnicy Molenbeek-Saint-Jean w północno-zachodniej części Brukseli. Kierowca pojazdu został zatrzymany. Gdy powiedział, że w środku są materiały wybuchowe, na miejsce wezwano saperów – poinformowała prokuratura federalna w Brukseli.

Okolice miejsca zdarzenia otoczono policyjnym kordonem, tamtejsze sklepy i lokale usługowe ewakuowano, a mieszkańcom polecono, by nie opuszczali domów. Nikt nie został ranny. 

Funkcjonariusze zaczęli interwencję, gdy kierowca przejechał na czerwonym świetle na skrzyżowaniu. Następnie odmówił podporządkowania się poleceniom policji i spowodował kolizję z radiowozem. 

Po zatrzymaniu kierowca powiedział, że w samochodzie są środki wybuchowe. Dlatego na miejsce wezwano wojskowych saperów. Tożsamość mężczyzny nie jest jeszcze znana.

Molenbeek-Saint-Jean to dzielnica zamieszkana w dużej mierze przez wywodzącą się z Maroka mniejszość muzułmańską. Zyskała rozgłos, gdy okazało się, że związani z nią byli terroryści, którzy w listopadzie 2015 roku przeprowadzili zamachy w Paryżu. Zginęło wówczas 130 osób. Ta sama komórka Państwa Islamskiego w marcu 2016 roku przeprowadziła zamach w Brukseli, który kosztował życie 32 osób.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!