Wiadomości

Strażacy z OSP zabezpieczali przejazdy Leopardów 1. Warszawskiej Brygady Pancernej przez wieś

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych wspólnie z policją i żandarmerią wojskową zabezpieczali przejazdy czołgów Leopard z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej.

Od kilku dni na poligonie w Nowej Dębie trwają ćwiczenia pod kryptonimem LAMPART-19, bierze w nich udział kilkuset żołnierzy z jednostek wchodzących w skład 18. Dywizji Zmechanizowanej. Jednym z elementów ćwiczeń były przejazdy 55-tonowych Leopardów po drogach publicznych między innymi powiatu stalowowolskiego. Ich przejazd zabezpieczali policjanci, żołnierze Żandarmerii Wojskowej i strażacy-ochotnicy z miejscowości, przez które przejeżdżała kolumna.

– Wczorajszy nocny przejazd wyglądał bardzo spektakularnie… Jednak dzisiejszy dzień przyniósł nie mniejsze atrakcje a widoczność znacznie lepsza. Byliśmy świadkami porannej przeprawy czołgów przez San jak i powrotnej drogi, gdzie również nasza jednostka brała udział w zabezpieczaniu przejazdu przez naszą miejscowość… a także sprzątanie skutków tych widowiskowych manewrów jakimi były ślady błota na drodze… – napisali druhowie z OSP Dzierdziówka na swoim profilu na Facebooku.

/remiza.com.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!