Wiadomości

Strażacy opanowali pożar na terenie Elektrowni Bełchatów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Strażacy opanowali pożar. do którego doszło na terenie Elektrowni Bełchatów. W sobotę przed południem doszło tam do pożaru przenośnika taśmowego transportującego węgiel do jednego z bloków energetycznych. Nie było zagrożenia dla ciągłości pracy elektrowni.

Do wybuchu ognia na terenie elektrowni w Rogowcu (woj. łódzkie) doszło w sobotę ok. godz. 11. Zapalił się taśmociąg do podawania węgla do jednego z bloków na długości około 200 metrów i wysokości 30 metrów. Doprowadzał on węgiel do bloku energetycznego 14.

Na miejscu pracowało 16 zastępów straży pożarnej oraz Zakładowa Służba Ratownicza. Po kilku godzinach akcji strażakom udało się opanować sytuację.

„Taśmociąg został ugaszony dość szybko, ogień dostał się do budynku, tzw. zasobnika, gdzie narzucany jest węgiel. Paliła się w nim elewacja i dach. Sytuacja pożarowa została już opanowana. Obecnie trwa dogaszanie pożaru i prace rozbiórkowe” – przekazał PAP rzecznik prasowy rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

Czytaj też:

Ogromny pożar na terenie Elektrowni Bełchatów

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!