Wiadomości

Straż Graniczna zatrzymała dwudziestu Ukraińców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu zatrzymali dwudziestu obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Czech do Polski oraz ich czterech rodaków, którzy czekali na nich po polskiej stronie.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani w piątek w nocy w miejscowości Kamienica. Ignorując obowiązujące od dwóch tygodni przepisy, na mocy których granicę wewnętrzną można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach, dwudziestu obywateli Ukrainy przeszło z Czech do Polski w miejscu niedozwolonym. Przy granicy czekało na nich czterech obywateli Ukrainy, którzy samochodami mieli odwieź ich na Ukrainę.

Po zatrzymaniu cudzoziemców przewieziono do siedziby Placówki Straży Granicznej w Opolu. W stosunku do wszystkich zatrzymanych wszczęto postępowania karne za przekroczenie granicy wbrew przepisom. Ponadto zostali zobowiązani do powrotu do swojego kraju i orzeczono wobec nich zakaz wjazdu na terytorium państw Schengen na okres 3 lat.

Czterej mężczyźni, którzy pomagali w przekroczeniu granicy, odpowiedzą za pomocnictwo w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom. Oni również otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu oraz 5-letni zakaz wjazdu na terytorium państw Schengen.

Po zakończonych czynnościach wszyscy zatrzymani obywatele Ukrainy zostali odwiezieni pod konwojem do granicy i przekazani stronie ukraińskiej. Funkcjonariuszy Straży Granicznej w działaniach wspierali opolscy strażacy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!