Wiadomości

Straż Graniczna zatrzymała Czeczenów, którzy nielegalnie dostali się do Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

9 listopada funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie zatrzymali czworo obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, którzy nielegalne przekroczyli granicę polsko-litewską. Zatrzymano również bezpaństwowca za pomoc cudzoziemcom w przekroczeniu granicy wbrew przepisom.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w Augustowie do kontroli Chevroleta Orlando na francuskich numerach rejestracyjnych. Autem kierował bezpaństwowiec narodowości czeczeńskiej, z którym podróżowało czworo obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej. Podczas przeprowadzonej kontroli legalności pobytu okazało się, że pasażerowie (matka z trójką małoletnich dzieci) nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce.

Mieli przy sobie przepustki z Ośrodka dla Cudzoziemców na Litwie. Za przekroczenie granicy wbrew przepisom obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej zostali zatrzymani i przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Bezpaństwowiec usłyszał zarzuty pomocnictwa w przekroczeniu granicy wbrew przepisom, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!