Wiadomości

Straż Graniczna zatrzymała 21 migrantów, udaremniono 50 prób przekroczenia granicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W poniedziałek, 30.08 funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili 50 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali 21 nielegalnych imigrantów: 9 obywateli Iraku, 4 obywateli Syrii, 4 obywateli Afganistanu, 3 obywateli Egiptu, 1 obywatela Libanu oraz 1 obywatela Armenii za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy – poinformowała Straż Graniczna.

Rzeczniczka prasowa Straży Granicznej podkreśliła, że „funkcjonariusze Straży Granicznej, kiedy zauważą osoby próbujące nielegalnie przekroczyć granicę, nawet, jeżeli już wejdą na nasz teren, są uprzedzane, że są w Rzeczpospolitej Polskiej, i że zostaną zatrzymane, gdyż będą przebywać nielegalnie”.

– Wiele z tych osób jest zdezorientowanych. Są one przekonane, że przekraczają granicę polsko-niemiecką. Wiele z nich zawraca samych. Dajemy im tę szansę, aby dostosowali się do przepisów prawa — oznajmiła.

Rząd zajmie się projektem uchwały o skierowaniu do prezydenta Andrzeja Dudy wniosku o wprowadzenie stanu wyjątkowego na obszarze części województw podlaskiego i lubelskiego. Źródło w rządzie potwierdziło PAP, że chodzi o sytuację na granicy z Białorusią.

Rząd chce wprowadzenia stanu wyjątkowego w regionach przy granicy z Białorusią

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!