Wiadomości

Straż graniczna USA zatrzymała 14 funkcjonariuszy… straży granicznej Meksyku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak poinformował amerykański Urząd Celny i Ochrony Granic (CBP), w związku z przypadkowym przekroczeniem w sobotę rano granicy Meksyku z USA 14 funkcjonariuszy meksykańskiej straży granicznej trafiło na kilka godzin do aresztu w El Paso.

“Niedługo po północy funkcjonariusze CBP pracujący na przejściu granicznym w El Paso zauważyli dwa pojazdy meksykańskiej straży granicznej, które po opuszczeniu Ciudad Juarez po meksykańskiej stronie granicy, przekroczyły tę ostatnią i znalazły się na terytorium amerykańskim” – poinformował agencję Reutera Urząd Celny i Ochrony Granic (CBP).

Grupa 14 zatrzymanych funkcjonariuszy z Meksyku twierdziła, że “nie miała pojęcia, iż znajduje się na terytorium USA”. Wszyscy zostali rozbrojeni “ze względów bezpieczeństwa do czasu wyjaśnienia sprawy” – pisze Reuters. Bezzwłocznie powiadomiono też dowództwo meksykańskiej straży granicznej.

Po kilku godzinach spędzonych a areszcie w El Paso cała czternastka powróciła do Meksyku. “Czynności związane z wyjaśnieniem incydentu przebiegały bez zakłóceń. Jedynie w wypadku jednego Meksykanina nałożona została kara za posiadanie niewielkiej ilości marihuany do prywatnego użytku” – podaje agencja Reutera.

/reuters.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!