Wiadomości

Straż Graniczna unieważnia przetarg na łódź patrolową

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

>strong>Nowa łódź patrolowa miała trafić do Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Gdańsku najpóźniej do 30 listopada 2019 roku. Może się jednak okazać, że funkcjonariusze na nową jednostkę pływającą będą musieli poczekać nieco dłużej. Straż Graniczna poinformowała o unieważnieniu postępowania z powodu przekroczenia przez najkorzystniejszą ofertę zakładanego przez pograniczników budżetu – pisze portal InfoSecurity24.pl.

Przedmiotem zamówienia było zbudowanie i dostarczenie jednej fabrycznie nowej jednostki pływającej o długości 15,0–20,0 m z wyposażeniem. Jednostka przeznaczona miała być m.in. do pełnienia służby dozorowej, eskortowania jednostek pływających z ładunkami, prowadzenia działań interwencyjno-patrolowych czy akcji poszukiwawczo-ratowniczych w ramach służby SAR.

Jak poinformował nas rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, „najwyższą ocenę, uwzględniając wszystkie kryteria oceny ofert, uzyskała oferta złożona przez Wykonawcę Baltic Workboats AS”. Jak się jednak okazało, cena tej oferty przekraczała budżet jaki Straż Graniczna planowała przeznaczyć na zakup łodzi.

Zamawiający nie mógł zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty – co spowodowało konieczność unieważnienia postępowania na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 4 ustawy pzp.

kpt. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku
Straż Graniczna na zakup łodzi patrolowej planowała przeznaczyć 8 mln złotych, podczas gdy oferta Baltic Workboats AS opiewała na kwotę 8,98 mln złotych. Prędkość maksymalna jednostki proponowanej przez Baltic Workboats AS określona została na 25 węzłów, a jej zasięg na 400 mil morskich. Firma, której oferta uznana została za najkorzystniejszą oferowała także 10 lat gwarancji na kadłub z nadbudową oraz 5 lat na zespoły napędowe (silnik, przekładnie, wał śrubowy i pędnik). Autonomiczność jednostki określono na 5 dób.

/InfoSecurity24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!