Wiadomości

Straż Graniczna przechwyciła TIR-a wypełnionego papierosami wartymi ponad milion zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

75 tys. paczek nielegalnych papierosów, wartych ponad milion zł, ujawnili funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Olbrzymia kontrabanda znajdowała się w ciężarówce, która miała przewozić europalety.

1 października, na terenie powiatu lubartowskiego, funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego Nadodrzańskiego OSG zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy. Kierowca – obywatel Polski – poinformował, że w naczepie tira przewozi tylko europalety. Funkcjonariusze postanowili jednak sprawdzić, czy mężczyzna mówi prawdę i otworzyli naczepę. Po chwili okazało się, że zamiast deklarowanych europalet, cała ciężarówka wypełniona była po sufit kartonami z nielegalnymi papierosami.

W środku było 75 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy wynosi ponad milion zł. 61-letni kierowca został zatrzymany. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Lubartowie wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!