Wiadomości

Straż Graniczna odnotowała wczoraj 125 prób nielegalnego sforsowania białorusko-polskiej granicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Takiej liczby prób nielegalnego sforsowania granicy nie było już dawno…

Minionej doby (23 marca) funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 125 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 2 kurierów, którzy swoimi autami przewozili w sumie 8 nielegalnych migrantów.

Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Krynkach 19 cudzoziemców (15 obywateli Somalii, 2 obywateli Jemenu, 2 obywateli Syrii) przeprawiło się przez rzekę graniczną Świsłocz. Pozostałe zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w: Bobrownikach, Michałowie, Narewce, Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Czeremsze i Mielniku. Ujawnieni obcokrajowcy pochodzili również z Afganistanu, Egiptu, Czadu i Maroka.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Michałowie zatrzymali obywatela Ukrainy, który w swoim aucie przewoził 4 obywateli Syrii. Z kolei współdziałający ze Strażą Graniczną funkcjonariusze Policji zatrzymali Białorusina, który przewoził 4 obywateli Afganistanu. Cudzoziemcy przekroczyli granicę z Białorusi do Polski wbrew przepisom.

Od początku 2023 r. funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali już 144 osoby zaangażowane w organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!