Wiadomości

Strajk w szkołach i przedszkolach się wypala, coraz więcej placówek wznawia pracę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

67 proc. publicznych przedszkoli oraz ponad 60 proc. szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych funkcjonuje normalnie – informuje resort edukacji. Dodatkowo w wielu placówkach poszczególni nauczyciele odchodzą od akcji strajkowej.

Zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych strajk w szkołach trwa od 8 kwietnia. Na konferencji prasowej w pierwszym dniu strajku wiceminister edukacji Maciej Kopeć zapewniał, że kuratorzy oświaty „monitorują sytuację pod względem bezpiecznych i higienicznych warunków i przestrzegania prawa”.

– Patrzymy na to, na ile sytuacja jest dla rodziców trudna i czy dyrektor szkoły i samorząd wypełniają obowiązki nałożone na nich przez prawo – powiedział.

17 kwietnia zakończył się egzamin ósmoklasisty, a w poprzednim tygodniu egzamin gimnazjalny. Jak informuje MEN, egzaminy odbyły się bez zakłóceń. Do obu egzaminów przystąpiło ponad 727 tys. uczniów z całego kraju. Wyniki obu egzaminów zostaną ogłoszone 14 czerwca. Termin wydania zaświadczeń i informacji zdającym to 21 czerwca.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!