Wiadomości

Strajk Kobiet z niskim poparciem, gdyby zdecydował się wystartować w wyborach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Aż 90 proc. Polaków nie byłoby gotowych rozważyć głosowania w wyborach na komitet Strajk Kobiet, gdyby takowy ubiegał się o mandaty w Sejmie – wynika z sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl.

Polityczna przyszłość Strajku Kobiet już pod koniec października nie wyglądała najlepiej. Okazuje się, że teraz jest jeszcze gorzej. Pracownia Estymator zapytała Polaków, czy byliby gotowi rozważyć głosowanie w wyborach na komitet Strajk Kobiet, gdyby takowy ubiegał się o mandaty w Sejmie. Zaledwie 4,9 proc. respondentów odpowiedziało twierdząco. To o 3,8 pkt. proc. mniej niż w poprzednim badaniu. Z kolei aż 90,4 proc. badanych odpowiedziało negatywnie. Swojego zdania na ten temat nie miało 4,7 proc. pytanych (+1,3)

Inaczej prezentuje się sytuacja jeśli chodzi o poparcie dla organizowanych przez Strajk Kobiet demonstracji będących wyrazem sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Swoje poparcie dla nich zadeklarowało 46,9 proc. respondentów. To jednak o 9,2 pkt. proc. mniej niż pod koniec października. Protestów nie popiera 42,2 proc. (+4,2) pytanych, zaś 10,9 proc. nie miało na ten temat zdania (+5).

Badanie przeprowadzono w dniach 12-13 listopada 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1025 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!