Wiadomości

Stowarzyszenie Godność apeluje o bojkot “Kleru” – to propaganda środowisk postkomunistycznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Kiedy w czasach komunizmu, a szczególnie w okresie stanu wojennego trzeba było walczyć o wolność i niepodległość, Kościół stał po stronie ludzi represjonowanych. Wielu księży za to zapłaciło więzieniem lub życiem — czytamy w oświadczeniu przesłanym przez Stowarzyszenie Godność, które odnosi się do wchodzącego na ekrany kin filmu Wojciecha Smarzowskiego „Kler”.

Film uznany został na atak środowisk skupionych w litreacko – aktorskich klanach od dziesięcioleci zwalczających ludzi o poglądach chrześcjańsko-patriotycznch na księży katolickich w Polsce.

Środowiska postkomunistyczne skupione w litreacko – aktorskich klanach zwalczające od dziesięcioleci ludzi o poglądach chrześcjańsko-patriotycznch, w ostatnich dniach przystąpiły do ataku na księży katolickich w Polsce.

Wchodzący na ekrany kin film Wojciecha Smarzowskiego pt. „Kler” przedstawia polskich księży jako zdegenerowaną, rozpitą grupę demoralizującą dzieci. Dwa lata temu w teatrze w Warszawie za zgodą władz Miasta wystawiono sztukę obrażającą Św. Jana Pawła II. Jako „Twórcy” liczą na to, że film obejrzy duża liczba ludzi niewierzących i naiwnych u których należy wzmocnić nieufność, czy wrogość do Kościoła, a korzystając z propagandy lewicowych mediów zarobić sporą kasę.

Na przestrzeni wieków to Kościół bronił i prowadził naród przez zabory, wojny i trudne lata PRL-u. Płacił za to ogromną cenę, wystarczy przypomnieć ilu księży zamordowano podczas II wojny światowej, a także represje Kościoła w czasach PRL. Dziś zdegenerowane środowiska literacko-aktorskie, których formacja przegrała wybory, atakują Prawo i Sprawiedliwość, a ostatnio zaatakowała także Kościół.

Wystarczyło, że paru księży popełniło ciężki grzech pedofilii. Jest to bolesna rana Kościoła i nas wierzących. Te środowiska, które tak zawzięcie zwalczają pojedyncze grzechy księży, nie widzą ogromnej demoralizacji, pijaństwa, narkotyków u siebie.

Kiedy w czasach komunizmu, a szczególnie w okresie stanu wojennego, trzeba było walczyć o wolność i niepodległość, Kościół stał po stronie ludzi represjonowanych. Wielu księży za to zapłaciło więzieniem lub życiem. Zbrodni popełnionych w PRL dotąd nie osądzono. Wasze środowisko milczy. Oto Wasza moralność. Nas ludzi „Solidarności” film „Kler” nie zmyli. Św. Jan Paweł II i poeta Zbigniew Herbert nauczyli nas jak iść do niepodległej Polski z podniesioną głową. Polacy są i pozostaną wierni Kościołowi. Jako byli działacze „Solidarności” i więźniowie polityczni z lat 1980-89 apelujemy do Polaków i ludzi wierzących o bojkot filmu „Kler”.

W imieniu Członków Stowarzyszenia ,,Godność”: Sekretarz Stanisław Fudakowski, Wiceprezes Andrzej Osipów, Prezez Czesław Nowak.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!