Wiadomości

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich pozywa Czuchnowskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich pozwało Agorę, wydawcę „Gazety Wyborczej”! Powodem felieton Wojciecha Czuchnowskiego ze stycznia tego roku pt. „Stowarzyszenie Donosicieli Polskich”. Dziennikarz „GW” atakował w nim SDP za stawianie rzeczowych pytań ws. materiału TVN o „urodzinach Hitlera”. O sprawie pisze portal wirtualnemedia.pl.

Władze SDP pytały w styczniu redaktora naczelnego TVN24 Adama Pieczyńskiego m.in., dlaczego redakcja zataiła fakt popełnienia przestępstwa, a materiał TVN o „urodzinach Hitlera” nie publikowano przez wiele miesięcy, a także kto nadzorował jego produkcję. Czuchnowski w swoim tekście stwierdził między innymi, że pytania SDP to „podły donos” i są idiotyczne.

Po ujawnieniu przez portal wPolityce.pl informacji o tym, iż najprawdopodobniej „urodziny Hitlera” to była ustawka, za którą ktoś zapłacił, jeszcze dobitniej można było zobaczyć, że pytania władz SDP były jak najbardziej zasadne.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich uznało, że tekstem Czuchnowskiego zostało bezpodstawnie oczernione, czym naruszono jego dobra osobiste. Domaga się przeprosin, usunięcia artykułu dziennikarza „GW” wraz z komentarzami przy nim oraz zapłaty 50 tys. zł zadośćuczynienia z odsetkami.

/wpolityce.pl, wirtualnemedia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!