Wiadomości

Starosta kołobrzeski został zatrzymany przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W czwartek po południu do budynku Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu wkroczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak udało się nam ustalić, przebywali tam przez kilka godzin – czytamy na portalu gk24.pl.

Tego samego dnia, pod Kołobrzegiem zatrzymano starostę Tomasza Tamborskiego (PO), który ostatni raz w pracy był obecny w środę – od czwartku, oficjalnie rozpoczął urlop, co potwierdziła rzeczniczka starosty Marlena Wachowska. Urlop kończy się 20 października.

Do zatrzymania starosty Tomasza Tamborskiego doszło trzy tygodnie po zatrzymaniu, a potem aresztowaniu na trzy miesiące wójta gminy Kołobrzeg Włodzimierza Popiołka, pod zarzutem przyjęcia łapówki wysokości 300 tys. zł, w zamian za korzystne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego.

Co ciekawe, to niejedyne zatrzymanie dokonane w Kołobrzegu przez CBA w mijającym tygodniu. Do szczecińskiego aresztu trafił znany, kołobrzeski architekt, Jacek S. To przewodniczący gminnej komisji urbanistyczno – architektonicznej w gminie wiejskiej Kołobrzeg. Jego zatrzymanie i tymczasowy areszt potwierdza rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie, Michał Tomala: – Usłyszał zarzut o charakterze korupcyjnym i najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Jest duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa , za które grozi surowa kara. Istnieje obawa matactwa procesowego, więc izolacja była w tym wypadku konieczna.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!