Wiadomości

Starcia z policją pod kancelarią premiera. Zatrzymano wszystkich protestujących

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Strajk przedsiębiorców w Warszawie dotarł wczoraj pod KPRM. Protestujący na czele z Pawłem Tanajno zapowiedzieli, że nie opuszczą tego miejsca, dopóki nie spotka się z nim Mateusz Morawiecki. Doszło do przepychanek. Policja zatrzymała prewencyjnie wszystkie protestujące osoby – informuje Radio Zet.

Strajk przedsiębiorców przeszedł wczoraj ulicami Warszawy i dotarł pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Jak wynika z nagrań zamieszczanych w sieci przez uczestników protestu, w pewnym momencie doszło do bijatyki z policją. Uczestnicy strajku zapowiedzieli także, że nie opuszczą tego miejsca jeżeli nie spotka się z nimi Mateusz Morawiecki.

„Domagamy się spotkania z Morawieckim” – powiedział Tanajno w relacji z protestu na Facebooku. Wyjaśnił, że protestujący chcą przekonać premiera, aby pieniądze na pomoc przedsiębiorcom “nie były marnotrawione przez machinę urzędniczą”.

W czwartek protestujący przedsiębiorcy rozbili namioty i rozłożyli się na ławkach naprzeciwko budynku kancelarii premiera. Zapowiadali też, że będą w tym miejscu nocować.

/Radio Zet/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!