Wiadomości

Starcia pomiędzy bojcami batalionu „Donbas” a policją pod budynkiem Rady Najwyższej Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pod budynkiem Rady Najwyższej doszło do kolejnych starć protestujących z siłami porządkowymi. Jak informuje telewizja Hromadske, tym razem z policją starli się bojcy batalionu „Donbas”.

Przypomnijmy, że dziś w centrum Kijowa ukraińska opozycja, której przewodzi Micheił Saakaszwili, zorganizowała protest, przy czym jego uczestnicy zażądali ustąpienia prezydenta Poroszenki, a także wdrożenia całego szeregu reform oraz skutecznej walki z korupcją.

W trakcie protestu doszło do starć z policją. Przed budynkiem Rady Najwyższej Ukrainy powstało miasteczko namiotowe, a protestujący zapowiadają, że nie opuszczą tego miejsca, dopóki ich postulaty nie zostaną spełnione.

Starcia pod budynkiem Rady Najwyższej Ukrainy

Do kolejnych starć z policją doszło, gdy siły porządkowe próbowały wypchnąć protestujących, by odblokować częściowo ruch w centrum Kijowa. Policjantom przeciwstawili się jednak bojcy batalionu „Donbas” i w rezultacie policjanci zmuszeni byli odpuścić. Obecnie ulica Hruszewskiego, podobnie jak wiele mniejszych ulicy, jest zablokowana. Siemienczenko polecił bojcom batalionu „Donbas” wznieść barykady:

Warto zobaczyć, jak centrum Kijowa przekształca się w obóz wojskowy sił antyrządowych:

https://1plus1.ua/1plus1video/tsn/19-30/tsn-za-20171017-lizhniki-ta-grechka-z-tushonkoyu-mitingari-gotuyutsya-do-nochivli-u-nametovomu-mistechku?utm_source=all&utm_medium=player&utm_campaign=media

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!