Wiadomości

Starcia migrantów z francuską policją w Calais

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Około pięćdziesięciu migrantów uzbrojonych w kije i kamienie w piątek po południu osaczyło i zaatakowało patrol CRS w przemysłowej dzielnicy Calais. Dwóch policjantów zostało rannych, uszkodzony też został samochód policyjny.

Na miejsce wysłano posiłki. Do rozpędzenia migrantów użyto gazu łzawiącego, jednakże nikogo nie zatrzymano. Według prefektury migranci szybko się rozproszyli i sytuacja się uspokoiła.

Zdarzenie to miało miejsce w odległości ok. 500 metrów od dawnej „dżungli”, utworzonej przez migrantów dzielnicy nędzy, zlikwidowanej dwa lata temu, w pobliżu obwodnicy portowej, bardzo często odwiedzanej przez migrantów i gdzie codzienne rozdawane są posiłki przez stowarzyszenie upoważnione do tego przez państwo.

Wcześniej, tego samego dnia służby porządkowe zlikwidowały dwa obozowiska w tej okolicy. Obecnie w samym Calais i jego najbliższej okolicy przebywa od 300 do 600 migrantów, mających nadzieję na dotarcie do Wielkiej Brytanii. Regularnie starają się oni dostać do ciężarówek i przewożących je promów samochodowych kursujących z portu w Calais do Dover w południowo-wschodniej Anglii.

/bfmtv.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!