Wiadomości

Stany Zjednoczone szykują nowe sankcje – mają uderzyć w rosyjski sektor zbrojeniowy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wally Adeyemo, zastępca sekretarza skarbu, stwierdził, że Stany Zjednoczone wykorzystają instrumenty nacisku, przede wszystkim przeciwko rosyjskiemu kompleksowi wojskowo-przemysłowemu, aby zniszczyć wszelkie możliwości odzyskania przez Rosję potencjału podczas wojny na Ukrainie.

– Chociaż nadal nakładamy surowe sankcje finansowe na Rosję i jej kluczowe instytucje finansowe, kolejnym krokiem w naszej pracy będzie demontaż rosyjskiej machiny wojskowej, kawałek po kawałku, niszcząc jej kompleks wojskowo-przemysłowy i jej łańcuchy dostaw – tłumaczył Adeyemo w Instytucie Gospodarki Międzynarodowej Petersona.

Zwrócił on uwagę, że wojna na Ukrainie trwa o wiele dłużej, niż zakładali Rosjanie, a to oznacza, że wojska rosyjskie muszą uzupełniać straty i odbudowywać zapasy.

– Aby temu zapobiec, nadal staramy się stosować sankcje i ograniczenia eksportowe, pozbawiać Rosję kluczowych zasobów i koncentrujemy się na kluczowych sektorach, takich jak przemysł lotniczy, elektronika i inne związane z sektorem obronnym – stwierdził Wally Adeyemo.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!