Wiadomości

Stany Zjednoczone grożą Indiom sankcjami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zastępca sekretarza stanu ds. Azji Południowej i Środkowej Alice Wells poinformowała, jakie konsekwencje czekają Indie w przypadku zakupienia rosyjskich rakietowych systemów przeciwlotniczych S-400.

– W pewnym momencie konieczne jest dokonanie strategicznego wyboru w w zakresie partnerstwa, strategicznego wyboru dotyczącego systemów uzbrojenia i platform, które kraj wdroży – powiedziała Wells, przemawiając przed komisją spraw zagranicznych Izby Reprezentantów.

Według niej kwestia nałożenia sankcji na Indie w przypadku zakupu systemów S-400 jest „brana pod rozwagę” i że Stany Zjednoczone wciąż „się zastanawijają, jak pomóc Indiom”, aby nie kupiły S-400.

Moskwa i New Delhi podpisały umowę na dostawę systemów C-400 w listopadzie 2018 roku. Koszt wyposażenia pięciu pułków w systemy S-400 oszacowano na 5,43 miliarda dolarów.

Ravish Kumar z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Indii stwierdził w zeszłym tygodniu, że porozumienie jest wdrażane pomimo gróźb ze strony Stanów Zjednoczonych, które zagroziły nałożeniem sankcji na Indie.

W kwietniu minister obrony Nirmala Sitharaman powiedział dziennikarzom, że New Delhi przekazało Waszyngtonowi swoje stanowisko w sprawie zakupu rosyjskich rakiet i że spodziewa się, że Stany Zjednoczone nie nałożą sankcji.

/ria.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!