Wiadomości

Stanowisko PiS w sprawie przyjmowania imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu pozostaje niezmienne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Odrzucamy próby narzucania tzw. relokacji imigrantów do poszczególnych państw UE, w tym Polski” – czytamy w komunikacie rzeczniczki Prawa i Sprawiedliwości Beaty Mazurek.

„Wobec pojawiających się w mediach nieprawdziwych informacji i komentarzy władze PiS i KP PiS oświadczają, że nasze stanowisko w sprawie przyjmowania imigrantów z Afryki oraz Bliskiego i Środkowego Wschodu pozostaje niezmienne” – twierdzi PiS.

Zarówno Prawo i Sprawiedliwość jak i Klub Parlamentarny PiS wciąż podtrzymują swoje stanowisko i opowiadają się „za niesieniem i finansowaniem pomocy humanitarnej społecznościom dotkniętym wojną lub głodem”.

„PiS podtrzymuje stanowisko sformułowane w poprzednich latach o konieczności udzielania pomocy w miejscu zamieszkania osób poszkodowanych i jednocześnie odrzuca próby narzucania tzw. relokacji imigrantów do poszczególnych państw UE, w tym Polski” – czytamy w komunikacie.

„Wypowiedzi polityków nienależących do PiS pozostają ich prywatnymi opiniami i w żadnych stopniu nie reprezentują stanowiska klubu i partii” – podano w komunikacie.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!