Wiadomości

Stan zdrowia Łukaszenki uległ gwałtownemu pogorszeniu?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Strona białoruska milczy w tej sprawie…

Alaksandr Łukaszenka, który gościł dziś w Moskwie na Paradzie Zwycięstwa, zdawał się być w fatalnej kondycji, na co zwróciło uwagę wielu komentatorów. Nie wziął on przy tym w nieformalnym spotkaniu, na którym wraz z innymi politykami miał się pojawić na zaproszenie Władimira Putina.

Te informacje wywołały lawinę spekulacji o stanie zdrowia Alaksandra Łukaszenki, które dodatkowo podsycił doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy. „Dziś Putin był gospodarzem obiadu z prezydentami, którzy przybyli do Moskwy na paradę. Łukaszenka nie wziął w nim udziału. Rosyjskie kanały na Telegramie podają, że Łukaszenka nie był na obiedzie z powodu problemów zdrowotnych i już opuścił Moskwę, a na lotnisko dotarł karetką. Co może się z nim stać?” – zapytał Anton Heraszczenko. Warto zaznaczyć, że białoruska strona nie zajęła stanowiska w sprawie tych doniesień.

Sama parada stała się obiektem rozlicznych kpin. Rok temu, niecałe trzy miesiące od rozpoczęcia agresji na Ukrainę, w Moskwie wciąż dostrzec można było nowoczesne wyposażenie, w tym współczesne czołgi na czele z maszynami T-14 Armata. A dziś?

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!