Polska Wiadomości

Środowiska narodowe planują manifestacje pod ambasadą Izraela

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liderzy organizacji narodowych zapowiedzieli, że będą protestować przed placówką dyplomatyczną Izraela pod hasłem „Stop Antypolonizmowi”.

O manifestacji poinformowano dzisiaj na konferencji prasowej w Sejmie.

Organizacje narodowe właśnie zapowiedziały wspólną manifestację pod ambasadą Izraela pod hasłem #StopAntypolonizmowi! Widzimy się jak najliczniej w środę o godz. 17.00 przy ul. Krzywickiego 24. Do zobaczenia i podajcie dalej!

Przypomnijmy, że premier Izraela Binjamin Netanjahu ponownie zaatakował Polska za uchwalenie ustawy zabraniającej używanie sformułowań o „polskich obozach zagłady” i obciążania narodu polskiego odpowiedzialnością za ludobójstwo dokonane na Żydach.

Nowa ustawa uchwalona w piątek przez Sejm zabroniła pod sankcją karną używania sformułowań o „polskich obozach zagłady” oraz sugerowania odpowiedzialności narodu polskiego za ludobójstwo Żydów dokonane w Europie przez niemiecką III Rzeszę. Wywołało to natychmiastową reakcję w Izraelu. Najpierw szef jednej z opozycyjnych partii Jair Lapid stwierdził, że „były polskiego obozy zagłady”. Następnie głos zabrał sam premier Izraela, Binjamin  Netanjahu, ukazując polską ustawę w kategoriach „negowania holocaustu”. Przedstawiciel Ambasady RP w Tel Awiwie został wezwany do izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wywołała ona liczne komentarze w polskich i izraelskich mediach.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!