Wiadomości

Środowiska LGBT chcą tęczowego ronda w Szczecinie, przeciwnicy tego pomysłu uruchomili zbiórkę podpisów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal wpolityce.pl, tęczowe rondo miałoby powstać na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym ul. Wąskiej i Niedziałkowskiego, w pobliżu olimpijskiego basenu Floating Arena i Teatru Lalek „Pleciuga”. Z informacji na stronie pinknews.co.uk wynika, że jest to „niezwykły akt buntu” przeciwko rządowi, który jest jawnie anty-LGBT. Dodano również, że to „symbol solidarności ze społecznością queer”.

Zdaniem pomysłodawców, Szczecin potrzebuje miejsca, wokół którego będzie można się jednoczyć.

– Rondo stanie się najbardziej rozpoznawalnym punktem w Szczecinie, przyciągnie rzesze turystów oraz umili codzienność wielu mieszkańców mijających je na co dzień. Radosna, kolorowa przestrzeń ożywi miasto. Stanie się miejscem spotkań, zachęci do fotografowania — przekonują pomysłodawcy.

Projekt uchwały wraz z podpisami ma zostać złożony podczas najbliższej sesji Rady Miasta Szczecin, czyli we wrotek, 26 listopada.

Część mieszkańców Szczecina jest przeciwna symbolowi LGBT w mieście. Stworzyli specjalną petycję do Rady Miasta, w której podkreślają, że Szczecin powinien być wolny od ideologi LGBT.

– Rondo nie ma nic wspólnego z tolerancją. Tolerować to nie znaczy afirmować i propagować. Tęcza została ukradziona dzieciom. Pod jej płaszczykiem kryje się propagowanie ideologii LGBT. Trzeba bronić mieszkańców przez wyznawcami tej ideologii. To atak na związek kobiety i mężczyzny. Nasz protest jest organizowany w obronie tradycyjnych wartości. Inicjatorzy tęczowego ronda zapowiadają „prowadzenie lekcji edukacyjnych o tolerancji” w Teatrze Lalek Pleciuga. To skandal! Szczecin powinien być wolny od ideologii LGBT — podkreślili mieszkańcy przeciwni rondu LGBT w Szczecinie.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!