Świat Wiadomości

Średnia długość życia mieszkańców USA diametralnie spada

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal krajwspanialy.pl inaczej niż w innych krajach, średnia długość życia amerykańskich mężczyzn spadła trzeci rok z rzędu, z 76.5 lat do 76.1 lat w stosunku do 2017 roku. Choć niemal wszędzie na świecie długość życia rośnie, Amerykanie bardzo szybko się degenerują, ze względu na plagę narkotyków. Zażywanie opioidów takich jak Fentanyl jest tak powszechne i dotyczy około 10% ludności, że prezydent Trump ogłosił w 2017 stan kryzysu narodowego ze względu na epidemię narkomanii. W 2018 roku z powodu przedawkowania opioidów w Ameryce zmarło 70 000 osób, co daje 200 osób dziennie.

Dawka śmiertelna Fentanylu to zaledwie 2 mg . Fentanyl jest tani i prosty w produkcji (mniej niż pół dolara za dawkę) i w USA masowo wypisuje się na niego 2 miliony recept rocznie jako środek przeciwbólowy i anestezjologiczny – a także w zastrzykach wykonywanych na skazanych na śmierć. Oprócz tego na czarnym rynku kwitnie rynek nielegalnego Fentanylu, pochodzącego często z Chin. Jest to nowy, tani i bardzo uzależniający narkotyk, będący nierzadko także składnikiem polskich dopalaczy.

Co więcej, maleje długość życia białych (głównie słabo wykształconych) mężczyzn.

Problemem jest również koszmarnie droga służba zdrowia w Ameryce. Biedniejszych mężczyzn po prostu nie stać nawet na podstawowe badania i zabiegi ratujące życie, a samo zawiezienie karetką na pogotowie to koszt $5000 (około 20 000 złotych). Amerykanie bez drogiego ubezpieczenia, zapadający na takie choroby jak nowotwory otrzymują rachunki za leczenie liczone w milionach dolarów i w rezultacie ogłaszają bankructwo.

Wszystko to powoduje, że biedniejsi ludzie decydują się nie leczyć, bo nie chcą stracić całego majątku i umierają, nierzadko na łatwe do leczenia choroby. Stany Zjednoczone są jedynym rozwiniętym krajem świata, w którym działa taki system.

Ale rośnie też liczba śmiertelnych zatruć narkotykami wśród młodych kobiet – o 64% od 2007 roku. USA przegrywa wojnę z narkotykami i  degeneruje tym samym własny naród.

Czyżby USA już przestało być krajem wolności i możliwości?

Źródło: krajwspanialy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!