Wiadomości

Sprzedawca kukurydzy brutalnie pobity na plaży w Łebie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Łeby zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 56-latka sprzedającego na plaży przekąski. Sprawcy zaatakowali go, bo stanowił dla nich konkurencję.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na plaży w Łebie. Mundurowi zostali wezwani do bójki. Okazało się, że do 56-latka sprzedającego kolby gotowanej kukurydzy podeszło dwóch młodych mężczyzn. W wulgarny sposób kazali mu opuścić “ich teren”. Chwilę później brutalnie go zaatakowali.

– Jeden z napastników sypnął mu piaskiem w oczy, następnie obydwaj zaczęli go kopać i okładać po całym ciele pałkami. Mężczyźni zostali odciągnięci od 56-latka przez ratowników wodnych. Wezwani na miejsce policjanci ustalili okoliczności zdarzenia, zabezpieczyli pałki, którymi najprawdopodobniej posługiwali się sprawcy i zatrzymali 20-latka oraz 19-latka z powiatu słupskiego i chojnickiego – przekazała asp. Marta Szałkowska z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Jak dodała, pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Śledczy zabezpieczyli nagranie monitoringu, na którym widać przebieg zdarzenia. Mężczyznom grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!