Wiadomości

Sprzeczne doniesienia z Górskiego Karabachu. Kto kontroluje okolice wioski Faruch?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że wojska azerbejdżańskie wycofały się z zajętego w dniach 24 – 25 marca rejonu wsi Faruch w Górskim Karabachu. Strona azerbejdżańska stanowczo temu jednak zaprzecza, utrzymując, że jej wojska nie wycofały się, ani nie zamierzają się wycofywać ze zdobytego terenu.

Jak już pisaliśmy, wojska azerbejdżańskie w wyniku operacji przeprowadzonej w dniach 24 – 25 marca na terenie Górskiego Karabachu zdobyły wioskę Faruch oraz obsadziły szereg okolicznych strategicznych wzgórz. Doszło przy tym do starć z siłami ormiańskimi, które zostały zmuszone do odwrotu. Także próba zatrzymania sił azerbejdżańskich przez jednostki rosyjskie nie odniosła skutku.

Rosjanie oficjalnie wezwali do Azerbejdżan do wycofania wojsk na pozycje wyjściowe, ale odpowiedź azerbejdżańskiego Ministerstwa Obrony zdawała się wskazywać, że Azerbejdżan nie ma zamiaru zastosować się do tego żądania.

I oto dziś wieczorem rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że Azerbejdżan w następstwie przeprowadzonych negocjacji zgodził się wycofać swoje wojska z zajętego terenu.

Co innego podała jednak strona azerbejdżańska. “Nie zmieniły się pozycje armii azerbejdżańskiej we wsi Faruch, która jest częścią suwerennego terytorium naszego kraju, a także na okolicznych wzgórzach. Informacje o wycofaniu się z tych stanowisk nie odzwierciedlają prawdy” – poinformowało azerbejdżańskie Ministerstwo Obrony. Telewizja azerbejdżańska wyemitowała materiał, w którym mowa jest, iż wieś Faruch wraz z całą okolicą znajdują się pod kontrolą wojsk azerbejdżańskich.

Czytaj też:

Rosjanie wezwali Azerbejdżan do wycofania wojsk na pozycje wyjściowe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!