Wiadomości

Sprawcą zamachu był Pakistańczyk?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja jednak nie potwierdza, że pasażer, którego ciało znaleziono w kabinie pojazdu, jest Polakiem. Wcześniej takie informacje podawał Reuters, powołując się na źródła w niemieckiej policji. Również rzecznik MSZ Joanna Wajda nie potwierdza doniesień niemieckich mediów, że był to Polak.

 

Wcześniej informowano, że pasażer ciężarówki, który został znaleziony martwy w kabinie, ma polskie obywatelstwo i że zginął on od ran postrzałowych.

 

Tymczasem „Die Welt” podał, że sprawca był Pakistańczykiem. Według „Die Welt”, Pakistańczyk był znany policji. Był już notowany za drobne przestępca. Posługiwał się też fałszywą tożsamością. Do Niemiec przyjechał w lutym 2016 roku.

 

ciezarowka7

 

Przypomnijmy, że ciężarówka, stanowiąca własność polskiej firmy transportowej, wjechała w ludzi zgromadzonych na jarmarku bożonarodzeniowym. Dziewięć osób poniosło śmierć, a 50 zostało rannych. Do tragedii doszło na położonym w pobliżu Kościoła Pamięci Cesarza Wilhelma Breitscheidplatz – w reprezentacyjnej alei Kurfuerstendamm, znajdującej się w dzielnicy Charlottenburg, w zachodniej części miasta. Tamtejszy jarmark bożonarodzeniowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Berlina, ale także turystów.

 

ciezarowka

 

The Washington Times podał, że do zamachu przyznało się Państwo Islamskie. Z kolei Ariel Żurawski, właściciel firmy przewozowej, do której należy ciężarówka, powiedział na antenie TVP Info, że kierowca informował go około godz. 16, iż znajduje się w dzielnicy, w której większość mieszkańców to muzułmanie. Potem kontakt z nim się urwał.

 

ciezarowka3

 

ciezarowka5

 

ciezarowka6

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!